NA ČEPU

u nás najdete nefiltrované a nepasterované světlé ležáky z panského pivovaru v Kamenici nad Lipou

BŘEZÍ KOZA

 

11,7⁰ ORIGINAL BŘEZÍ KOZA

Plná vyvážená lehce nasládlá chuť. Světlý ležák, sytě zlatavá barva, hustá krémová pěna a plná sladová chuť českých sladů a jemné aroma žateckých chmelů Žatecký polaraný červeňák, Magnum a Agnus, které je doprovázeno osvěžujícím řízem a vysokou pitelností. Pivo je nefiltrované a nepasterované.

OBJ. ALK. 4,6 %
EPM 11,70 %
BARVA 14 EBC
HOŘKOST 32 IBU

11,2⁰ HOP HOP HOP BŘEZÍ KOZA

Světlý ležák s výraznou, ale jemnou hořkostí, zlatavou barvou a plnou sladovou chutí.
Typický charakter hořkosti byl dosažen třemi druhy žateckých chmelů a chmelením ve čtyřech fázích. Výborná pitelnost a hustá pěna, která je prosycena jemným chmelovým aromatem zaujme každého milovníka hořkých, spodně kvašených a dlouho ležených piv.

OBJ. ALK. 4,3 %
EPM 11,20 %
BARVA 11 EBC
HOŘKOST 37 IBU

PROČ pivo z Panského pivovaru Vlachovo Březí ?

Hledám věci, které mají hlubší smysl. Proto jsem odešel z korporátního světa a začal dělat něco, čemu věřím, že je správné.

Jako spotřebitele mě uráží, jak většina velkých firem v honbě za ziskem ztrácí respekt ke svému řemeslu a ke svým produktům. Ať už jde o rohlíky, šunku nebo bohužel i to naše vyhlášené české pivo. Tradiční receptury a tradiční postupy dostávají co proto a nahrazují se levnějším, rychlejším a méně kvalitním.

S hrdostí na českou pivovarskou tradici chci dělat pivo tak, jak si myslím, že se dělat má a vrátit lidem to, co jim ti velcí vzali.

Radek, zakladatel pivovaru

Pivo je můj koníček, moje vášeň. Proto jsem do toho šel, abych vařil pivo tak, jak si myslím, že se vařit má. S respektem k našim předkům a řemeslu, které oni dostali na úplný vrchol ve světě. S vášní k pivu a hrdě na to, co dělám. Živé, nefiltrované, nepasterované pivo plné chuti.

Jarda, sládek a spolumajitel