NA ČEPU u nás najdete nefiltrované a nepasterované světlé ležáky z lokálních pivovarů

Pro příznivce hořké chuti KAMENICKÁ 11-ka plzeňského typu
a pro milovníky nasládlejších tónů 12-ka BŘEZÍ KOZA

 
Světlý ležák Kamenická 11-ka 0,3 / 0,5 L Kč 28 / 39
Světlý ležák Březí Koza 12-ka 0,3 / 0,5 L Kč 33 / 49

 
 

 
KAMENICKÁ 11 z rodinného pivovaru Kamenice nad Lipou

Spodně kvašené pivo Plzeňského typu uvařené tradiční technologií ze tří druhů sladu, chmelené odrůdami Magnum a Žatecký poloraný červeňák. Vyznačuje se zlatavou barvou, čistou vůní, jemnou hořkostí a plnou chutí. Pivo je nefiltrované a nepasterované.

OBJ. ALK. 4,7 %
EPM 11,50 %
BARVA 12 EBC
HOŘKOST 25 IBU

12 BŘEZÍ KOZA z Panského pivovaru Vlachovo Březí

Světlý ležák, sytě zlatavá barva, hustá krémová pěna a plná sladová chuť českých sladů. Příjemná vyvážená hořkost a jemné aroma žateckých chmelů Žatecký polaraný červeňák, Magnum a Agnus, které je doprovázeno osvěžujícím řízem a vysokou pitelností. Pivo je nefiltrované a nepasterované.

OBJ. ALK. 4,6 %
EPM 11,70 %
BARVA 14 EBC
HOŘKOST 32 IBU

PROČ pivo z Panského pivovaru Vlachovo Březí ?

Hledám věci, které mají hlubší smysl. Proto jsem odešel z korporátního světa a začal dělat něco, čemu věřím, že je správné.

Jako spotřebitele mě uráží, jak většina velkých firem v honbě za ziskem ztrácí respekt ke svému řemeslu a ke svým produktům. Ať už jde o rohlíky, šunku nebo bohužel i to naše vyhlášené české pivo. Tradiční receptury a tradiční postupy dostávají co proto a nahrazují se levnějším, rychlejším a méně kvalitním.

S hrdostí na českou pivovarskou tradici chci dělat pivo tak, jak si myslím, že se dělat má a vrátit lidem to, co jim ti velcí vzali.

Radek, zakladatel pivovaru

Pivo je můj koníček, moje vášeň. Proto jsem do toho šel, abych vařil pivo tak, jak si myslím, že se vařit má. S respektem k našim předkům a řemeslu, které oni dostali na úplný vrchol ve světě. S vášní k pivu a hrdě na to, co dělám. Živé, nefiltrované, nepasterované pivo plné chuti.

Jarda, sládek a spolumajitel